Kontakti:
Rīga, Matīsa iela 44  TEL.: +371 254 03818            

Gaisa sausinātāji

Populārāko gaisa sausinātāju salīdzinājums, SKAĻUMA TESTS

 

Kam nepieciešams gaisa sausinātājs, kuru vēl mēdz saukts par mitruma savācēju?

Aukstajā gadalaikā slēgtās un slikti vēdināmās telpās ļoti bieži uz logiem sakrājas kondensāts, uz sienām un palodzēm parādās pelējums, regulāri sajūtams aukstums, lai gan temperatūra nav zema. Galvenais kondensāta un pelējuma rašanās iemesls ir pārāk liels telpu mitrums, kas pārsniedz ieteicamo maksimālo 60% relatīvo mitruma līmeņa normu. Mitruma līmeni efektīvi var samazināt gaisa sausinātājs, savācot lieko mitrumu un šādā veidā risinot pelējuma radītās problēmas.

Kāpēc mājās rodas liekais mitrums?

Cilvēki būdami mājās un normāli dzīvodami, paši rada papildu mitrumu: mazgājoties dušā vai vannā, mazgājot apģērbu un pēc tam to žāvējot, gatavojot pārtiku, elpojot, atgriežoties mājās lietū mitrā apģērbā u. tml. Ierastos apstākļos četru personu ģimene diennaktī rada aptuveni 12 l ūdens, bet ja mājās vēl tiek turēts paliels akvārijs, tad mitrums var rasties daudz vairāk. Ja nav pastāvīgas un efektīvi strādājošas ventilācijas, viss radītais mitrums paliek telpā.

Kāpēc aukstajā gadalaikā uz sienām un logiem krājas kondensāts?

Aukstā gaisa dēļ logu un ārsienu virsmas atdziest, bet gaisā esošajam mitrumam nonākot kontaktā ar aukstām virsmām, veidojas kondensāts. Kad siena vai palodzes pastāvīgi ir mitras, rodas labvēlīgi apstākļi pelējuma attīstībai.

Vai vēdināšana atverot logus var samazināt telpu mitruma līmeni?

Paverot logu un vēdinot telpas var samazināt mitruma līmeni, taču tas jādara regulāri un ilgstoši. Īslaicīga loga atvēršana 2–3 reizes dienā mitruma, kondensāta un pelējuma problēmu noteikti neatrisinās. Izvēloties samazināt mitruma līmeni ar telpu vēdināšanu, jāņem vērā dažas no tā izrietošas sekas:

  • Vai vēlaties, lai vēsajā gadalaikā aukstā gaisa plūsma vienmēr pārvietotos jūsu telpās?
  • Nedaudz pieaugs apkures izmaksas, jo regulāri būs jāsilda vēsais āra gaiss vismaz līdz 20°C temperatūrai un vēlāk tas atkal jāizlaiž laukā?
  • Vai tiešām jūsu mājinieki būs gatavi ziemas laikā atvērt logus (nomazgājoties, miega laikā, gatavojot pārtiku, karinot veļu u. Tml.)?

Ar ko atšķiras gaisa sausinātājs no mitruma savācēja?

Ja salīdzinām elektrisko ierīci, kas savāc kondensātu, tad tas ne ar ko neatšķiras. Vienkārši dažādi pārdevēji dažādi nosaukuši ierīci (piemēram, automobilis vai mašīna). Gaisa sausinātājs jeb mitruma savācējs ir populārākie jēdzieni, kas apraksta šī tipa iekārtas, taču daži pārdevēji izmanto arī šādus jēdzienus: mitruma uzsūcējs, mitruma absorbētājs, mitruma savācējs, mitruma separators, gaisa žāvētājs, gaisa sausinātājs u. tml. Latviešu valodā termins "gaisa sausinātājs" ir pareizākais, aprakstot šī tipa iekārtas.

Kā izvēlēties piemērotu gaisa sausinātāju (mitruma savācēju)?

Izvēloties gaisa sausinātāju, novērtējiet platību, kuru vēlaties sausināt, kā arī mitrumu izraisošos avotus. Vairumam gaisa sausinātāju ir norādīta provizoriska apkalpojoša platība. Gaisa sausinātāji atšķiras pēc savas jaudas (cik ātri var savākt lieko mitruma daudzumu), trokšņa līmeņa, patērētās elektroenerģijas tam pašam savāktajam ūdens daudzumam, darbības temperatūras diapazona, telpā izpūšamā telpas gaisa apsildes un dažādām papildu funkcijām. Klientiem, kuri meklē gaisa sausinātāju dzīvojamām telpām, vienmēr ieteiksim pievērst uzmanību vienam no populārākajiem Eiropā un pirktākajiem modelim Latvijā – Wood’s WDD80.

Vecot gaisa sausinātāju izvēli un pastāvot šaubām par savu izvēli, iesakām konsultēties ar speciālistiem. Oro.lv komanda jau daudzus gadus specializējas gaisa klimata uzlabošanas jomā un varam saprotami un detalizēti konsultēt par jūs interesējošiem jautājumiem.