Padomi, kā izvēlēties gaisa attīrītāju.

 

Oro valytuvasLatvijas tirgū ir pieejamas daudzas ierīces, kuras ražotāji sauc par gaisa attīrītājiem, bet ne visas šīs ierīces veic to darbu, ko tām vajadzētu veikt. Kas ir jāņem vērā un no kā vajadzētu izvairīties izvēloties gaisa attīrītāju? Vairākumam lietotāju gaisa attīrītāji ir pilnīgi jauna un ne reizi neizmanota ierīce, kā rezultātā trūkst pieredzes, lai izvēlētos vispiemērotāko kvalitātes gaisa attīrītāju. Mēs palīdzēsim Jums saprast principus, kā izvēlēties vispiemērotāko gaisa attīrītāju un kādām noderīgām īpašībām ir vērts pievērst uzmanību.

 

Galvenās īpašības

 

plotasAttīrāmā platība

Pārliecinieties, ka uz gaisa attīrītāja norādītā ieteicamā platība ir vienāda vai lielāka par to telpu kopējo platību, kurās plānojat attīrīt gaisu. Norādītā platība uz gaisa attīrītājam balstās uz gaisa plūsmas ātrumu m3 / h. un, pamatojoties uz to, ka griestu augstums nepārsniedz 2,5 metrus. Ja griesti ir augstāki, proporcionāli samazināsies arī ieteicamā platība kvadrātmetros.

 


oro srautasCik reizes gaiss tiek filtrēts stundā

Šis skaitlis norāda, cik ātri gaisa attīrītājs var izfiltrēt visu telpā esošo gaisu. Piemēram, ja gaisa attīrītāja gaisa plūsmas ātrums ir 300 m3 / h. un telpas tilpums ir 50m3 (platība 20m2 x griestu augstums 2,5m), šis gaisa attīrītājs var izfiltrēt visu telpu gaisu līdz 6 reizēm stundā. Ja Jums ir astma vai alerģija vai ja telpā esošais netīrumi vai smarža ļoti ātri atjaunojas, mēs iesakām, lai šis skaitlis nebūtu mazāks par 4 reizām, vēlams 6 vai 8 reizes.


oro valytuvas kainaCena

Gaisa attīrītāju cena svārstās no lētas - mazām ierīcēm līdz augstām - nopietnākiem premium klasses gaisa attīrītājiem, kas aprīkoti ar mūsdienīgām tehnoloģijām. Ierīces  cena nav vienīgai kas būtu jāņem vērā. Ir svarīgi ņemt vērā arī filtra nomaiņas izmaksas gadā un enerģijas patēriņu.

 


oro valytuvo filtraiFiltri

Pērkot gaisa attīrītāju, noteikti pievērsiet uzmanību izmantotajiem filtriem. Pārbaudiet un salīdziniet dažādus filtrus, kas pieejami gaisa attīrītājājos, lai attīrītu netīrumus gaisā. Visiem gaisa attīrītājiem jābūt HEPA filtram! HEPA filtrs attīra gaisu no dažādiem alergēniem, tādiem kā ziedputekšņi, blistera sporas, dzīvnieku blaugznas, putekļi, baktērijas un dūmi. Vizuāli salīdziniet dažādu HEPA filtra gaisa attīrītāju lielumu un citas īpašības. Augstas kvalitātes HEPA filtri raksturīgi modeļiem U450 WINIXHR1000 WINIX ir ELFI 900. Lielākajai daļai gaisa attīrītāju ir arī aktīvās ogles filtrs smaržu un citu gaistošu organisko savienojumu tīrīšanai. Ir svarīgi ņemt vērā izmantotā aktīvā oglekļa filtra svaru. Parasti tiek aprēķināts, ka 1 grams aktīvās ogles attīra dūmus no 1 cigaretes. Vislabāko aktīvā oglekļa filtru var redzēt pielietojumā gaisa attīrītājā ELFI 300.


energijos sąnaudosElektroenerģijas patēriņš

Tāpat kā visas elektriskās iekārtas, dažādi gaisa attīrītāji patērē dažādus enerģijas daudzumus. Tomēr atšķirībā no daudzām citām ierīcēm, gaisa attīrītājs ir ieslēgts un darbojas ilgstoši un nepārtraukti, tāpēc, pirms gaisa attīrītāja iegādes elektrības patēriņu ir ieteicams ņemt vērā. Jauda, kas tiek mērīta vatos (W), ir norādīta lielākai daļai gaisa attīrītāju. Lai aprēķinātu izvēlētā gaisa attīrītāja patērējamo enerģiju kilovatstundās dienā, šis skaitlis jāreizina ar stundu skaitu dienā un jādala ar 1000. Protams, gaisa attīrītāji, kas tiek izmantoti lielākās telpās patērē vairāk enerģijas nekā nelielās platībās izmantojamie, toties tie darbosies daudz ātrāk. Lai gan lielākā daļa gaisa attīrītāju izmanto nelielu e-pastu. bet tikai daži no tiem ir ārkārtīgi ekonomiski izdevīgi un tiem ir starptautisks sertifikāts, kas atpazīst visu pasauli. Energy Star. Pasaulē pazīstamā zviedru uzņēmuma WOOD's gaisa attīrītāji ELFI 300 ir ELFI 150 ir īpaši elektroenerģijas ekonomētāji.


oro valytuvo triukšmo lygisTriukšņa līmenis

Daži gaisa attīrītāji, piemēram, WINIX HR1000 ieslēgts uz maksimālo ātrumu strādā īpaši klusi, salīdzinot ar citiem tirgū pieejamajiem gaisa attīrītājiem . Nav vērts apsvērt dažādu gaisa attīrītāju aprakstos norādītos decibelus, jo trokšņa līmeņa mērījumi nav standartizēti. Dažādi ražotāji norāda gaisa attīrītāja trokšņu līmeni dažādos režīmos. Mērīšanas attālums no ierīces arī atšķiras. Daži ražotāji mēra trokšņus 3 metru attālumā un citus ierīces tuvumā. Ja tas ir iespējams, pirms pirkšanas vienmēr prasiet pārdevējam parādīt, kāds trokšņa līmenis gaisa attīrītājam ir darbības laikā. Oro Latvija veikalā Rīgā mēs esam izvietojuši visus populārākos gaisa attīrītājus un ar prieku parādīsim, kā viņi darbojas.

 


oro valymo kokybėTīra gaisa padeves ātrumu (CADR - Clean Air Delivery Rate)

Šis tests ļauj salīdzināt gaisa attīrītāju efektivitāti, attīrīot putekļus, ziedputekšņus un tabakas dūmus. Pārbaudi veic viena no pasaulē lielākajām standartizētajām dažādu sadzīves tehnikas testēšanas organizācijām AHAM. Protams, šī ir lielākā un uzticamākā testēšanas organizācija  gaisa attīrītājiem. Visiem galvenajiem, labi zināmiem un specializētajiem gaisa attīrītāju ražotājiem ir savs CADR vērtējums, lai salīdzinātu ierīces vienu ar otru. Mēs priecājamies, ka mēs spējam piedāvāt Latvijā labākos gaisa attīrītājus, kurus raksturo vieni no augstākajiem CADR parametriem - gaisa attīrītājus WINIX un Wood's.  Lielu telpu gaisa attīrītājs WINIX T1 ir viens no nedaudzajiem pasaulē ar visaugstāko novērtējumu. Tādiem gaisa tīrītāju modeļiem kā U450 WINIXHR1000 WINIX ir ELFI 900 Latvijas tirgū arī nav daudz konkurentu. Diemžēl ne visi mazāko ražotāju gaisa attīrītāji tirgū tiek pārbaudīti, tādēļ ir grūti salīdzināt tos ar citām ierīcēm. Protams, tas ir pircēja izvēle vai nopirkt pārbaudītu gaisa attīrītāju, kas garantē tā funkciju vai izvēlas ierīci ar nepārbaudītu gaidāmo efektu.


funkcionavimas

Funkcionalitāte

Dažādiem gaisa attīrītājiem ir daudz dažādu papildfunkciju, kas ļauj ērti lietot ierīci. Sensori, kas reaģē uz iekšējo gaisa piesārņojumu, viedā WIFI tehnoloģija, vienkārši vai ļoti efektīvi jonizatori, tālvadības pults, gaismas sensori utt. ir tikai daži no daudzajiem papildinājumiem. WINIX HR1000 ir viens no tehnoloģiski novatoriskākajiem gaisa attīrītājiem pasaulē bez konkurentiem Latvijas tirgū. Tomēr dažādām papildus funkcijām nav jābūt galvenajam kritērijam gaisa attīrītāja izvēlē. Ir svarīgi paturēt prātā, ka ierīcei vispirms ir jābūt vislabākajai iespējamai gaisa apstrādes funkcijai.


garantijaGarantija

Pēdējā, bet ne mazāk svarīgā iezīme gaisa tīrītāja izvēlē ir garantijas servisa perioda garums. Lielākajai daļai gaisa attīrītāju garantija ir 2 gadi, bet daži ražotāji piemēro papildu iespējas, kas var pagarināt garantiju. Piemēram, Wood's Air Purifier ražotājs pagarina ierīces garantiju līdz 10 gadiem, ja pircējs regulāri maina HEPA filtru.

 

 

BRĪDINĀJUMS! Ne visi tā dēvētie "gaisa attīrītāji" ir labvēlīgi videi un lietotājiem.

 

Daži "gaisa attīrītāji" tirgū faktiski piesārņo gaisu, radot kaitīgu ozonu, spēcīgu plaušu stimulatoru, kas ir ļoti bīstams cilvēkiem ar astmu vai citām plaušu slimībām. Neprofesionāli tirgotāji bieži piedāvā ozona ģeneratorus  un iesaka tos izmantot kā gaisa atsvaidzinātājus, lai radītu patīkami saldu kaisa smaržu. Šīs ierīces praktiski neattīra gaisu, un pat pretēji - ķīmiskā reakcija palielina dažādu bīstamu organisko vielu rašanos. Vairāk informācijas par to, kāpēc ozona ģeneratori ir ļoti bīstami var lasīt šeit.

Piedāvājot gaisa attīrītājus klientiem kā jauninājumu un neparastu ierīci, liela daļa no gaisa attīrīrošajām ierīcēm, ko pārdod tirgū, patiešām neatbilst informācijai, kas tiek par tiem sniegta. Gaisa attīrīšagaisa attīrītājsnas kvalitāte, tīrīšanas platība vai gaisa plūsma daudziem gaisa attīrītājiem netiek novērtēta ar praktiskiem testiem vai pārbaudēm, bet tikai ar teorētiskiem apsvērumiem.

Mēs iesakām jums konsultēties ar speciālistiem, lai izvairītos no nekvalitatīva gaisa attīrītāja iegādes un izvēlētos to modeli, kas atbilst jūsu vajadzībām. Sazinoties ar  ORO.LV darbiniekiem jūs vienmēr saņemsiet visaptverošu un profesionālu konsultāciju, kā arī jūs varēsiet aptaustīt, paklausīties un vizuāli novērtēt gaisa attīrītājus mūsu veikalos. ORO veikals lepojas ar to, ka Latvijā tiek piedāvāts visplašākais gaisa attīrītāju klāsts, kas atbilst visdažādām vajadzībām.