Kāpēc gaisa mitrinātājs ir noderīgs?

 

Gaiss ir dzīves pamats. Cilvēks ieelpo un izelpo 20 000 reizes dienā, kas ir līdzvērtīgs apmēram 12 000 litriem gaisa. Ieelpotā gaisa kvalitāte tieši ietekmē cilvēku stāvokli un produktivitāti.

Ļoti svarīga loma ir optimālam mitruma līmenim iekštelpu vidē. Mitruma līmeni var izmērīt, izmantojot mitruma mērītāju. Mājās un darbavietās ieteiktais mitruma līmenis ir no 40 līdz 60%, bet aukstajā sezonā apkure izžūst gaisu. Īpaši svarīgi ir uzturēt komfortablu mitruma līmeni guļamistabā, jo tas ievērojami uzlabo miega un atpūtas kvalitāti. Gaisa mitrinātāji var uzlabot mājas gaisa kvalitāti, uzturot optimālu mitruma līmeni.

 

Kāpēc man ir nepieciešams gaisa mitrinātājs?

Mediķi iesaka uzturēt iekštelpu mitrumu aptuveni 40–60% līmenī. Sausais gaiss izraisa sausas un sāpīgas acis, sausu un pārslainu ādu, sausu muti un degunu, sliktu miegu. Turklāt sauss laiks ievērojami atvieglo saaukstēšanos vai gripu.

Mājas rotājumi vai mēbeles no koka vai auduma (aizkari, paklājs utt.) No gaisa absorbē ļoti daudz mitruma. Ja gaiss kļūst pārāk sauss, var rasties plaisas kokā (grīdās, mēbelēs utt.) Un elektrostatiski lādiņi. Koka mūzikas instrumenti noskaņojas arī tad, kad koks izžūst.

Aukstā gaisā var būt daudz mazāk mitruma nekā siltā gaisā. Tā rezultātā iekštelpu mitruma līmenis ziemā bieži nokrītas zem 30%. Jo lielāka būs atšķirība starp āra un iekštelpu temperatūru, jo sausāks būs iekštelpu gaiss. Vienkāršākais veids, kā izmērīt mitruma līmeni, ir mitruma mērītāja izmantošana. Novietojiet mitruma mērītāju istabas vidū pēc iespējas tālāk no logiem un durvīm un vienkārši novērojiet mitrumu uz ekrāna. Ja mitrums ir mazāks par 40%, jums būs nepieciešams gaisa mitrinātājs. Ja mitruma līmenis pārsniedz 60%, mēs iesakām iegādāties sausinātāju, lai novērstu pelējuma veidošanos.

 

Vai ventilācija palielina mitrumu?

Loga atvēršana aukstajā sezonā nepalīdzēs paaugstināt mitruma līmeni telpās. Protams, regulāri, īstermiņa caurvēji ir nepieciešami veselīga elpošanas gaisa uzturēšanai (ieteicama ventilācija ziemā, 3-5 reizes dienā ne vairāk kā 5 minūtes). Tomēr pārāk bieža un pārāk ilga ventilācija vēl vairāk mitrina gaisu. Tas ir saistīts ar ļoti zemu mitrumu āra gaisā, kas karsējot turpina izžūt.

 

Vai ir taisnība, ka augi un žāvējošās drēbes mitrina istabas gaisu?

Mājas augi, ēdiena gatavošana, mitras drēbes utt. Uz īsu laika periodu var nedaudz paaugstināt mitruma līmeni, bet nav iespējams uzturēt optimālu mitruma līmeni ilgāku laika periodu. Un, ja telpas ir ļoti sausas, šiem pasākumiem būs ļoti maza ietekme uz mitruma līmeni. Mitrie dvieļi vai ūdens podi, kas novietoti uz radiatoriem, arī palīdzēs nedaudz paaugstināt mitruma līmeni, bet atkal tikai uz īsu laiku. Turklāt mitri dvieļi, kurus reti mazgā, var ātri kļūt par baktēriju avotu.

 

Kāpēc saaukstēšanās un gripas slimības ātrāk izplatās sausā laikā?sausa oda

Gripas vīrusi, baktērijas un baktērijas sausā gaisā ilgāk izdzīvo un ilgāku laiku lido acu līmenī. Tādā veidā sauss gaiss veicina gripas vīrusu un baktēriju pārnešanu. Pie optimāla mitruma līmeņa (no 40 līdz 60%) kondensāta / ūdens pilieni pielīst gaisā esošajiem vīrusiem un baktērijām un velk tos uz leju. Veselīgs un optimāls iekštelpu mitruma līmenis ne tikai pietiekami labi mitrina mutes un deguna gļotādas, lai stiprinātu tā aizsargspējas pret vīrusiem, bet arī samazina uzņēmību pret infekcijām.

 

Vai gaisa mitrinātājs samazina putekļus mājās?

Optimāls iekštelpu mitrums (no 40 līdz 60%) samazina gaisa piesārņojumu ar putekļiem, ziedputekšņiem un citām daļiņām. Ūdens pilieni vai kondensāts pielīp šīm gaisa piesārņojošajām daļiņām un velk tās uz leju. Putekļi ar zemu slīdēšanas līmeni nodara mazāk kaitējumu nekā slīdēšana acu līmenī. Tie, kam ir alerģija pret piesārņotu gaisu, var atpūsties un dziļi elpot.

 

Kad mitrināt un kad sausināt?

Pirms mitrinātāja vai sausinātāja iegādes ir svarīgi iepriekš izmērīt iekštelpu mitruma līmeni. Vienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir ar digitālo mitruma mērītāju. Novietojiet mitruma mērītāju istabas vidū, vēlams acu līmenī. Nenovietojiet mitruma mērītāju pie loga, durvīm vai ventilācijas atveres. Pēc dažām minūtēm sensori pielāgojas istabas temperatūrai un parāda relatīvā mitruma līmeni istabas gaisā. Mediķi iesaka relatīvā mitruma līmeni no 40 līdz 60%. Ja mitruma līmenis ir mazāks par 40%, jums to nepieciešams paaugstināt. Ja mitruma līmenis pārsniedz 60%, jums ir nepieciešams sausinātājs.

 

Kāpēc gaiss kļūst sauss?

Sauss gaiss vispirms rodas ziemas periodā, jo apkure darbojas pilnībā un iekštelpu mitrums bieži nokrītas zem 30%. Atverot logus, gaiss izžūst tikai vēl vairāk. Temperatūrā tuvu 0 ° C gaiss var saturēt tikai 4 gramus ūdens uz kubikmetru. Pat tajā pašā laikā relatīvais āra mitrums būs 69%, tas nozīmē tikai 18% iekštelpu mitruma līmeni, kad tiek sasildīts gaiss. Atverot logu un ielaižot svaigu gaisu, ūdens daudzums gaisā nemainās, bet, paaugstinoties temperatūrai, relatīvais mitrums samazinās. Šo mitruma trūkumu var kompensēt tikai ar gaisa mitrinātāju izmantošanu. Ideālais mitruma līmenis telpās svārstās no 40 līdz 60%.

 

Pareizi mitrināta gaisa priekšrocības:

1. Deguns, acis un āda vairs neizžūs, uzlabosies labsajūta.drėgmės lygis
2. Will samazina risku saslimt ar gripu, jo vīrusi ātri mirst optimālā mitruma līmenī. Tas arī samazina infekciju risku, un mute un deguns vairs nebūs sauss.
3. Miega kļūst labāka un mierīgāka.
4. Koncentrācija darbā uzlabojas samazināta noguruma un miegainības dēļ.
5. Samazinās putekļu un ziedputekšņu daudzums gaisā.
6. Mēbeles, koka grīdas un krāsa tiks aizsargāti, lai novērstu plaisas.
7. Koka mūzikas instrumenti neboja.