Kā iegādāties mobilo kondicionieri? Pirkšanas rokasgrāmata

 

Mobilo gaisa kondicionieri izmanto iekštelpu  dzesēšanai mājās vai darbā. Šo kondicionieru izmantošana neprasa sarežģītus uzstādīšanas darbus. Karstā gaisa šļūteni var vienkārši novilkt caur ventilācijas caurumu vai logu (ietverot atvērtas vietas). Mobilie gaisa kondicionieri atšķiras atkarībā no veiktspējas, trokšņa līmeņa, izmēra un papildu funkcijām. Novērtējot šīs atšķirības, jūs varat viegli izvēlēties pareizo mobilo kondicionieri.

 

1. Veiktspēja

Pērkot mobilo gaisa kondicionieri, galvenais kritērijs Jums ir jāpievērš uzmanība tam, cik daudz enerģijas jums ir nepieciešams. Lielākajā daļā mobilo gaisa kondicionieri tehniskie parametri ir norādīti BTU (British Thermal Unit) parametri, kas ļauj noteikt telpu, kuram ierīce paredzēta. Dažos portatīvajos gaisa kondicionieros tehniskā informācija, jūs varat uzreiz atrast norādīto vietu. Ja tiks iegādāts pārāk vājš gaisa kondicionieris, tas nevarēs tikt galā ar siltumu jūsu telpās.

 • Maza istaba:

Ja vēlaties atdzist nelielu telpu līdz 20 m2, piemēram, guļamistaba, jūs varat izvēlēties starp vājāku 8000-9000 BTU mobilo gaisa kondicionieru jaudu. Tie ir modeļi: ACP09AEF Vivax un Roma WOOD’S.

 • Vidēja istaba:

Ja vēlaties atdzist telpu, kas ir mazāka par 27 m2, jums būs nepieciešams vismaz 10 000 BTU gaisa kondicionieris. Tie ir modeļi: ACP12AEF, ACP12AEH Vivax.

 • Lielā istaba:

Ja telpa, kuru vēlaties atdzist, ir lielāka par 27 m2, bet mazāka par 40 m2, piem. neliela dzīvojamā istaba, jums būs nepieciešams gaisa kondicionētājs, kura dzēsešanas jauda ir vismaz 12 000 BTU. Šādas jaudas mobilie gaisa kondicionieri ir populārākie, tāpēc izvēle ir plaša: Cortina WOOD’S, ACP12AEF, ACP12AEH Vivax.

 • Ļoti lielā istaba:

Meklējot dzesēšanas risinājumu telpām virs 40 m2, ieteicams izmantot vairākus mazākus mobilos gaisa kondicionierus, kurus var novietot dažādās vietās, lai nodrošinātu vienmērīgāku temperatūru visā telpā. Ja telpas izkārtojums neļauj izmantot vairākus mobilos gaisa kondicionierus, bet istaba nepārsniedz 50 m2, Jūs varat izmantot jaudīgāko portatīvo gaisa kondicionieri - Venezia WOOD’S, kura dzēsešanas jauda ir 18.000 BTU.

UZMANĪBU! Ir vērts atzīmēt, ka, ja jūsu istaba atbilst vismaz vienam no šādiem nosacījumiem, jums var būt nepieciešama lielāka dzesēšanas jauda.

 • Jūsu telpā ir daudz lielu logu vai siltuma ražošanas iekārtu;
 • Logi ir vērsti uz dienvidiem;
 • Sienu un griestu izolācija ir slikta;
 • Telpas griesti ir lielāki par 2,5 m.

 

2. Skaļuma līmenis

Mobilie gaisa kondicionieri izmanto ventilatorus un kompresoru sistēmas, lai atdzesētu un cirkulētu gaisu telpā, tāpēc tie rada troksni. Lielākā daļa cilvēku neuztraucas par šo skaņu un uzskata, ka tas ir tikai normāls apkārtējā troksnis, bet dažiem šis troksnis traucē, tāpēc ir svarīgi novērtēt šo parametru, izvēloties ierīci. Ja jūs uztraucaties par troksni savā istabā, mēs iesakām izvēlēties portatīvo kondicionieri ar dažām īpašām iezīmēm minimizēšanai. Funkcijas, kuras jūs varat meklēt, ir: programmējams taimeris, vairāku ātruma iestatījumi, miega režīms.

Lielākajai daļai pārnēsājamo gaisa kondicionieru decibelos trokšņu līmenis ir norādīts tehniskajās specifikācijās. Šo trokšņa līmeni var ietekmēt arī vairākas blakusparādības, piem. uz kuras virsmas novietots gaisa kondicionieris (flīzes vai paklāji), vai blakus iekārtai tiek novietotas dažas mēbeles un citi priekšmeti, kuru izmanto ventilatora režīmā.

Jāatzīmē arī tas, ka vājākais portatīvais gaisa kondicionieris darbosies klusāk, jo tā kompresors nebūs tik spēcīgs un ventilatora radītā gaisa cirkulācija būs mazāka. Tajā pašā laikā tai būs jāstrādā ilgāk, lai telpu atdzesētu līdz vēlamajam līmenim, salīdzinot ar jaudīgāku kondicionieri. Mobilie gaisa kondicionieri ACP09AEF Vivax un Cortina WOOD’S ir zemākais trokšņu līmenis, kas sasniedz maksimālo  64 Db. Šajos modeļos varat samazināt gaisa plūsmas ātrumu, iestatīt stundas, kurās ierīce darbosies. Vivax un Wood's kondicionieriem ir arī īpašs miega režīms.

Sākotnējiem attēliem, kā var darboties skaļi pārnēsājamie gaisa kondicionieri, mēs parādām tabulu, kas salīdzina dažādus trokšņa līmeņus normālā ikdienas dzīvē.

3. Izmērs

Daži klienti plāno visu laiku uzturēt portatīvo gaisa kondicionieri tikai vienā telpā. Tikmēr citi plāno izmantot gaisa kondicionieri faktiski kā "pārnēsājamu" un vēlas to pārvietot no vienas telpas uz citu. Ja vēlaties mainīt gaisa kondicioniera vietu, ir svarīgi, lai to varētu viegli pārvietot. Izvēloties mobilo gaisa kondicionieri, pievērsiet uzmanību tā izmēriem, svaram un tam, vai tas ir aprīkots ar riteņiem.

Pat ja jūs plānojat turet savu portatīvo gaisa kondicionieri vienā telpā, vispirms pārliecinieties, vai tas atbilst iepriekš noteiktai vietai. Lielāki efektivitātes gaisa kondicionieri parasti ir lielāki pec izmēra. Roma WOOD'S modelis un, ja vēlaties efektīvāku gaisa dzesēšanu, jaudīgāka modeļa ACP-09AEF Vivax izmēri ir ne lieli.

 

4. Papildus iespējas

Pārnēsājamiem gaisa kondicionieriem var būt daudzas papildu funkcijas un piederumi, bet tikai daži no tiem faktiski sniedz ievērojamu labumu lietotājam. Pērkot portatīvo gaisa kondicionieri, mēs iesakām pievērst uzmanību šādiem galvenajiem ieguvumiem:

 • Logu komplekts: Ja vēlaties pareizi izmantot savu mobilo gaisa kondicionieri, tas būs jāinstalē blakus atvērtajam logam (vai gaisa ventilacijas), caur kuru jums būs nepieciešams vadīt siltā gaisa izplūdes cauruli. Logu montāžas komplekts ļauj viegli pievienot gaisa kondicionieri, novērš siltuma atgriešanos telpā, aptur kukaiņus, vējš un lietus.

 • Automātiska kondensāta iztvaikošanas sistēma: Šī sistēma iztvaicē gaisa dzesēšanas laikā savākto kondensātu, tāpēc reti nepieciešams rūpēties par kondensāta iztukšošanu no ierīces.

 • Iespēja mainīt ventelatora ātrumu: Mainot pārnēsājamā gaisa kondicioniera ātrumu, varat samazināt trokšņa līmeni.

 • Tālvadība: Šis piederums ļaus jums kontrolēt portatīvo gaisa kondicionieri bez izkāpšanas no gultas. Tas ir īpaši noderīgi, lietojot ierīci guļamistabā.

 • Miega režīms: Daži modeļi, piemēram, Cortina WOODS aktivizē klusāko iespējamo darba režīmu, kad šī funkcija ir iespējota. Citi kondicionieri, piem. Aktivizējot miega režīmu, ACP-12AEF VIVAX pakāpeniski palielina izvēlēto temperatūru, tāpēc tai ir vajadzīgs daudz īsāks darbības laiks un mazāk trokšņa, un tajā pašā laikā cilvēka ķermenis miega laikā var pielāgoties nedaudz augstākai temperatūrai.

Ir daudz jāapsver, kad runa ir par portatīvā gaisa kondicioniera iegādi, bet ar labu ierīci, kas iegūta, jums vairs nebūs jāuztraucas par neērtībām, ko rada siltums, un vienkārši baudiet skaisto vasaru. Ja jūs joprojām nevarat izlemt, kuru mobilo gaisa kondicionieri iegādāties, lūdzu, sazinieties ar ORO.lv speciālistiem. Kontaktus var atrast, noklikšķinot šeit: www.oro.lv/lv/contacts