Gaisa attīrītāji
Buldair Airnaturel
Kombinēts HEPA un aktīvās ogles filtrs.
Piemērots DivinAir (SUPRA)
Oro valytuvo modeliai GUARD Airbi;
Kombinuotas HEPA ir aktyvios anglies filtras
Priekšfiltrs un aktivētās ogles filtrs
Wood's TALL 155, ELFI 150 modelim
Gaisa attīrītāja modelim SPRING Airbi;
Kombinēts aktīvās ogles un katalītiskais filtrs
Gaisa attīrītāja modelim SPRING Airbi;
Kombinēts HEPA un antibakteriālais filtrs
Gaisa attīrītāja modelim RESPIRE Airbi;
Kombinētie filtri
Wood's AL 310, ELFI 300 modelim
Wood's AL 310, ELFI 300 modelim
Wood's AL 310, ELFI 300 modelim
Filtra sistēma gaisa attīrīšanai
HEPA un aktīvās ogles filtrs
Wood's ELFI 900, GRAN 900 modelim
Wood's GRAN900 / ELFI900 modelim
Oglekļa dioksīda koncentrācijas CO2 mērītājs;
Mitruma līmeņa mērītājs un termometrs;
Filtrs gaisa attīrīšanai;
Modelim ALPHA Stylies
Platībai līdz 16 m2;
Gaisa attīrīšana 6 punkti;
PM1, PM2.5 un PM10 cieto daļiņu uztveršana
Filtru sistēma gaisa attīrīšanai;
Iepakojumā 2 gab;
Modelim HERCULES Stylies
Platībai līdz 30 m2;
Gaisa attīrīšana 8 punkti;
Platībai līdz 50 m2,
Gaisa attīrīšana - 6 punkti,
Jonizators
Platībai līdz 30 m2,
Attīrošā kvalitāte 6 punkti,
Kontrolē pa tālruni
Produktu atsauksmes - pirkšanas ceļvedis
Platībai līdz 50 m2,
Veiktspēja - 300 ml/h,
Gaisa attīrīšanas kvalitāte - 4 balles,
Platībai līdz 50 m2;
Gaisa attīrīšana 10 punkti;
Platībai līdz 80 m2;
Gaisa attīrīšana 9 punkti;
Kontrolē pa tālruni
Veiktspēja līdz 700 ml/st;
Ieteicams viesistabai;
Dabiskā auksto tvaiku mitrināšana
Platībai līdz 32m2,
Gaisa attīrīšana - 6 punkti,
Jonizācija
Platībai līdz 50 m2,
Gaisa attīrīšana - 8 punkti,
Jonizācija.
Platībai līdz 96 m2;
Gaisa attīrīšana - 10 punkti;
Kontrolē pa tālruni
Platībai līdz 160m2,
Gaisa attīrīšana - 10punkti,
Divi maināmi filtri.
Nezināt, kuru gaisa attīrītāju iegādāties? Sniedzam profesionālus padomus, kuri palīdzēs izlemt!
Kas ir gaisa attīrītājs?
Gaisa attīrītājs ir vienkārša ierīce, kas sastāv no ventilatora (vai vairākiem) un speciāla filtra. Tā kā lielākā daļa netīrumu, kas atrodas gaisā, ir vienkārši sataustāmi un aizturami, tāpēc gaisa attīrītāji var mehāniski atdalīt šo piesārņojumu, gaisa plūsmu novirzot caur filtriem. Parasti gaisa attīrītāji nepatērē daudz elektroenerģijas, to jauda svārstās no 4 līdz 60 vatiem, atkarībā no gaisa attīrīšanas veiktspējas un papildus funkcijām.
Kāpēc man nepieciešams gaisa attīrītājs?
Gaisa piesārņojums rodas no ļoti liela skaita dažādu avotu, un, ja dzīvojat pilsētā, liela iespēja, ka jums jau nepieciešams gaisa attīrītājs. Elpojot tīrāku gaisu, var labāk atpūsties miega laikā, uzlabojas plaušu funkcionēšana un vispārīgā veselība. Ja kaut kurš ģimenē cieš no alerģijas, gaisa attīrītājs var būt ļoti noderīgs, jo no gaisa attīra standarta alergēnus, piemēram, putekšņus, putekļus, dzīvnieku matus un blaugznas, pelējuma sporas u. Tml.
Ka izvēlēties gaisa attīrītāju?
Gaisa attīrītāji tiek novērtēti pēc tā, kādā platībā tie ir efektīvi. Nomēriet telpas platību, kurā vēlaties attīrīt gaisu, un iegādājieties gaisa attīrītāju tādu, lai tā optimālā platība būtu nedaudz lielāka. Jebkādā gadījumā gaisa attīrītājs nevar būt par jaudīgu. Vienkārši, jo jaudīgāks būs gaisa attīrītājs, jo ātrāk tas paveiks savu darbu vai varēsiet to darbināt mazākā režīmā. Tirgū pieejami ļoti daudz gaisa attīrītāju, kuru ierīces atšķiras pēc cenas, funkcijām un attīrīšanas kvalitātes. Kā nekļūdīties, pērkot gaisa attīrītāju, sīkāk lasiet rakstā: PADOMI, KĀ IZVĒLĒTIES GAISA ATTĪRĪTĀJU
Cik daudz gaisa attīrītāju jums nepieciešams?
Tas ir atkarīgs no jūsu telpām, kuras vēlaties attīrīt. Ja plānojat iegādāties tikai vienu gaisa attīrītāju, sāciet no guļamistabas, jo šajā telpā jūs vēlāties pēc iespējas labāk izgulēties un atpūstiet, kā arī pavadāt lielāko daļu diennakts laika. Gaisa attīrītāju varat pārnest no telpas uz telpas, taču šādā gadījumā samazināsies gaisa attīrīšanas efektivitāte un būs nepieciešams vairāk laika, lai pilnībā attīrītu gaisu. Ideāls variants, ja katrā vai vismaz katrā otrajā telpā ir pa gaisa attīrītājam. Ja gaisa attīrītāju plānojat nēsāt pa telpām, tad izvēlieties pēc iespējas jaudīgāku ierīci, kura ātrāk attīrīs gaisu.
Kādiem veidiem un cik filtriem jābūt attīrītājam?
Galvenais visu gaisa attīrītāju filtrs ir HEPA jeb vēl citādāk saukts par augstas efektivitātes daļiņu gaisa filtru ("high-efficiency particulate air filter"). Šis filtrs mehāniski atdala gaisā esošos netīrumus no gaisa, jo tajā ir vairāki slāņi no savstarpēji savienotām šķiedrām. HEPA parasti ir pats dārgākais filtra tips un pats svarīgākais. Tāpat bieži gaisa attīrītājs ir aktīvās ogles filtrs, kura mērķis no gaisa attīrīt smakas un noārdīt ķimikālijas.
Daži gaisa attīrītāji ir arī ar mazgājamiem priekšfiltriem, kuri paredzēti lielāku putekļu, matiņu, dzīvnieku blaugznu u. tml. atdalīšanai. Šis priekšfiltrs ir jātīra vai jānomaina pret jaunu. Galvenā priekšfiltra funkcija ir paildzināt HEPA filtra kalpošanas laiku.
Kādā telpas vietā jānovieto gaisa attīrītājs?
Vieta, kurā novietosies ierīci, ir ļoti svarīga, lai panāktu maksimālu efektivitāti. Tīra gaisa padeves reitings (CADR) un optimāla telpas platība ir mērāmi testējot gaisa attīrītāju tukšā istabā. Tātad, ja novietosies ierīci zem galda, pie sienas vai starp lielām mēbelēm, samazināsiet gaisa attīrītāja cirkulējamo gaisa plūsmu. Ja nodrošināsiet ierīcei vairāk telpas, tā efektivitāte uzlabosies. Tāpat paturiet prātā, ka gaisa attīrītājs efektīvi darbojas tikai tad, ja telpas durvis un logi tiek turēti aizvērti.
Kam jāpievērš uzmanība lietojot gaisa attīrītāju?
Gaisa attīrītāja filtri regulāri jāmaina. Parasti HEPA filtrs pēc 1 gada darbības ir spēcīgi piesārņots un zaudējis savu efektivitāti. Pērkot gaisa attīrītāju, svarīgi ņemt vērā filtru cenu, jo tas sastāda diezgan lielu tekošo ekspluatācijas izdevumu daļu, kas saistīti ar efektīvu gaisa tīrīšanu. Dažiem gaisa attīrītājiem ir vairāki atsevišķi filtri, bet daži filtri ir kombinēti (divi vai trīs vienā). Ja varat, pirms gaisa attīrītāja iegādes noteikti noskaidrojiet filtru cenu un to kalpošanas laiku. Ieteicams izslēgt gaisa attīrītāju tad, kad ar putekļsūcēju sūcat istabas, jo tas var ievērojami paildzināt filtra kalpošanas laiku. Tāpat varat nosūkt uz filtra priekšpuses sakrājušos putekļus.
Papildu funkcijas
Lielākā daļa gaisa attīrītāju izmanto gaisa jonizatorus, kuri piesaista un neitralizē gaisā esošās kaitīgās daļiņas. Gaisa jonizators arī izlādē putekļus un citus netīrumus, rezultātā HEPA filtrs efektīvāk attīra gaisu. Ļoti svarīgi ņemt vērā to, vai gaisa attīrītājā esošais gaisa jonizators nerada ozonu, kurš varētu radīt elpošanas saslimstības. Mūsu piedāvātie gaisa attīrītāji ozonu nerada.
Dažiem gaisa attīrītājiem ir gaisa mitrināšanas funkcija, kas palīdz sausa gaisa gadījumā. Pērkot gaisa attīrītāju ieteicams noskaidrot, vai ierīcei ir nakts režīms (paredzēts klusai darbībai), gaisa kvalitātes indikators un sensors, iespēja kontrolēt ierīci attālināti gan ar distances pulti, gan ar viedtālruni.
Vairāk informācijas par gaisa piesārņojumu
Gaisa piesārņojums rodas ne tikai automobiļu dēļ vai kurināmajam izmantojot akmeņogles. Piesārņojuma avots var būt sezonāla zāles vai lapu dedzināšana, būvniecības vai remonta darbi, fosilā kurināmā dedzināšana rūpnīcās, izgāztuves un pat siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisija. Iekštelpu gaiss var būt pat sliktāks nekā āra gaiss, jo netīrumi un alergēni rodas un attīstās sliktas ventilācijas un papildu iekštelpu piesārņojuma avotu dēļ, piemēram, pārtikas produktu, dzīvnieku, dažādu sadzīvē izmantojamo ķimikāliju dēļ u. Tml.