Padomi gaisa attīrītāja iegādei

Tirgū ir diezgan daudz ierīču, kuras ražotāji tos sauc par gaisa attīrītājiem, taču ne visas no šīm ierīcēm veic to darbu, kas tiek gaidīts. Kas jāpatur prātā vai no kā jāizvairās, izvēloties gaisa attīrītāju? Daudziem pircējiem gaisa attīrītājs ir pilnīgi jauna un neizmēģināta ierīce, un klientiem bieži vien trūkst pieredzes, lai iegādātos viņa vajadzībām vispiemērotāko gaisa attīrītāju. Mēs centīsimies ieteikt, kā izvēlēties vispiemērotāko gaisa attīrītāju un kādas noderīgas funkcijas ir vērts pievērst uzmanību.

 

 

Galvenās iezīmes

 

Attīrāmā platība

Pārliecinieties, vai gaisa attīrītājā norādītā efektīvā (optimālā) lietošanas platība ir vienāda vai lielāka par kopējo telpu platību, kurā plānojat attīrīt gaisu. Laukums pie gaisa attīrītāja ir norādīts attiecībā pret ierīces gaisa plūsmu, izteiktu m3 / h. un, pamatojoties uz griestu augstumu 2,5 metri.

 

Cik reizes gaiss tiek filtrēts stundā

Šis skaitlis norāda, cik ātri gaisa attīrītājs var izfiltrēt visu telpas gaisu. Piemēram, ja gaisa attīrītāja maksimālais gaisa plūsmas ātrums ir 300 m3/h. un telpas tilpums ir 75m3 (platība 30m2 x griestu augstums 2,5m) šis gaisa attīrītājs visu stundu garā telpā var filtrēt gaisu līdz 4 reizēm. Ja Jums ir astma vai alerģija, vai netīrumi vai smakas telpā atjaunojas ļoti ātri, mēs iesakām šo skaitli izmantot ne mazāk kā 4 reizes.

 

Cena

Gaisa attīrītāju izmaksas svārstās no lētiem, kas piemēroti mazām telpām, līdz modernākiem attīrītājiem, kas aprīkoti ar modernām tehnoloģijām. Pirkuma cena nav vienīgās izmaksas, kas saistītas ar gaisa attīrītāju. Ir svarīgi ņemt vērā filtra nomaiņas izmaksas gadā un enerģijas patēriņu.

 

Filtri

Pērkot gaisa attīrītāju, noteikti pievērsiet uzmanību izmantotajiem filtriem. Pārbaudiet, kādu platibu gaisa attīrītājs spēj notīrīt. Visiem oriģinālajiem gaisa attīrītājiem jābūt ar HEPA filtru! HEPA filtrs attīra gaisu no dažādiem alergēniem, piemēram: ziedputekšņiem, sporām, dzīvnieku blaugznām, putekļiem, mikrobiem un dūmiem. Vizuāli salīdziniet HEPA filtra izmēru un citas dažādu gaisa attīrītāju funkcijas. Īpaši augstu HEPA filtru tīrīšanas kvalitāti nodrošina ELFI 900. Lielākajai daļai gaisa attīrītāju ir arī oglekļa filtrs smaku un citu gaistošu organisko savienojumu tīrīšanai. Ir svarīgi ņemt vērā izmantotā aktīvās ogles filtra svaru. Tiek standartizēts, ka 1 grams aktivētās ogles notīra 1 cigaretes smaku un dūmus. Gaisa attīrītājā AL 310 var izmantot labāko aktivētās ogles filtru.

 

Elektroenerģijas patēriņš

Tāpat kā visas elektriskās ierīces, dažādi gaisa attīrītāji patērē atšķirīgu enerģijas daudzumu. Atšķirībā no vairuma ierīču, gaisa attīrītājam parasti jādarbojas nepārtraukti un nepārtraukti, tāpēc pirms gaisa attīrītāja iegādes jums jāņem vērā arī rēķins par elektrību. Lielākā daļa gaisa attīrītāju ir norādīti vatos (W). Lai aprēķinātu, cik daudz gaisa attīrītāja dienā izmantos, reiziniet šo skaitli ar 24 un daliet ar 1000, lai iegūtu kilovatstundas. Protams, lielāka laukuma gaisa attīrītāji patērē vairāk enerģijas nekā mazie laukumi, taču tie darbu veiks daudz ātrāk. Lai gan vairums gaisa attīrītāju patērē maz elektrības, bet tikai daži no tiem ir ārkārtīgi ekonomiski un tiem ir starptautiski atzīta Energy Star sertifikācija. Pasaules ekonomiski izdevīgākie Zviedrijas gaisa attīrītāji Wood's AL 310 un TALL 155 ir ārkārtīgi energoefektīvi.

 

Skaļuma līmenis

Dažādu gaisa attīrītāju aprakstos norādītajiem decibeliem ir grūti uzticēties, jo trokšņa līmeņa mērīšana nav standartizēta. Dažādi ražotāji nodrošina gaisa attīrītāja trokšņa līmeni dažādos režīmos. Atšķiras arī mērīšanas attālums no ierīces. Daži ražotāji mēra troksni no 3 metru attāluma, bet citi mēra tuvu ierīcei. Ja iespējams, pirms pirkšanas vienmēr lūdziet izplatītājam parādīt gaisa attīrītāja trokšņu līmeni. Specializētajos ORO.lv veikalos Rīgā mēs piedāvājam visus populārākos gaisa attīrītājus, un mēs ar prieku parādīsim, kā viņi darbojas.

 

Tīra gaisa piegādes likme (CADR - Clean Air Delivery Rate)

Šis tests salīdzina gaisa attīrītāju darbību attiecībā uz putekļiem, ziedputekšņiem un tabakas dūmiem. Pārbaudi veic viena no pasaules lielākajām organizācijām AHAM, kas piemēro dažādu sadzīves tehnikas standartizētu pārbaudi. Ir zināms, ka tā ir lielākā un visuzticamākā gaisa attīrītāju pārbaudes organizācija. Visu lielāko, labi zināmo un specializēto gaisa attīrītāju ražotāju vienībām ir savs CADR vērtējums ierīču salīdzināšanai. Mēs esam priecīgi, ka mums ir iespēja iepazīstināt Wood's gaisa attīrītājus ar vienu no augstākajiem CADR vērtējumiem. Gaisa attīrītāju modeļiem, piemēram ELFI 900, tirgū nav daudz konkurentu. Diemžēl nav pārbaudīti visi mazāki tirgū esošie gaisa attīrītāji, kas apgrūtina to salīdzināšanu ar citām vienībām. Protams, šī ir klienta izvēle iegādāties pārbaudītu gaisa attīrītāju, kas garantē, ka tas veiks savu funkciju, vai izvēlēties nepārbaudītu gaisa attīrītāju un gaidīt efektu.

 

Funkcionalitāte

Dažādiem gaisa attīrītājiem ir daudz dažādu piederumu, kas atvieglo ierīces lietošanu. Sensori, kas reaģē uz iekštelpu gaisa piesārņojumu, vienkārši vai ļoti efektīvi jonizatori, gaismas sensori un daudz kas cits. ir tikai dažas no daudzajām funkcijām. Tomēr dažādi aksesuāri nav galvenais gaisa attīrītāja izvēles kritērijs. Jāpatur prātā, ka ierīcei vispirms jāveic tā gaisa attīrīšanas funkcija, kurai tā paredzēta.

 

Garantija

Visbeidzot, izvēloties gaisa attīrītāju, uz to attiecas garantijas laiks. Lielākajai daļai gaisa attīrītāju tirgū tiek piedāvāta 2 gadu garantija, taču dažiem ražotājiem ir papildu nosacījumi, kas var pagarināt garantiju. Piemēram, Wood's izstrādātais gaisa attīrītāju ražotājs pagarina ierīces garantiju līdz 10 gadiem, ja klients periodiski maina HEPA filtru.

 

UZMANĪBU! Ne visi tā saucamie "gaisa attīrītāji" patiešām veic šo darbu.

 

Daži tirgū esošie "gaisa attīrītāji" faktiski piesārņo gaisu ar kaitīga ozona veidošanos - īpaši spēcīgu plaušu kairinātāju, kas ir ļoti bīstams astmai vai citām plaušu slimībām. Ozona ģeneratorus bieži piedāvā neprofesionāli pārdevēji, un tos izmanto kā gaisa atsvaidzinātājus, lai iegūtu saldu garšu. Šīs ierīces netīra gaisu, un pat pretēja ķīmiskā reakcija rada dažādas bīstamas organiskas ķīmiskas vielas. Plašāku informāciju par to, kāpēc ozona ģeneratori ir ļoti bīstami, var lasīt šeit.

 

Tā kā gaisa attīrītāji ir jaunums daudziem pircējiem un ierīce, kas vēl nav pārbaudīta, daudzi tirgū esošie gaisa attīrītāji īsti neatbilst informācijai, kas tiek sniegta par viņiem. Daudziem gaisa attīrītājiem gaisa attīrīšanas kvalitāti, tīrīšanas zonu vai gaisa plūsmu nenovērtē ar praktiskiem testiem.

 

Mēs iesakām konsultēties ar speciālistu, lai izvēlētos kvalitatīvu, jūsu vajadzībām atbilstošu gaisa attīrītāju. Sazinoties ar ORO.lv, darbinieki vienmēr sniegs jums visaptverošu un profesionālu konsultāciju, un, apmeklējot mūsu veikalus, jūs varat pieskarties, dzirdēt un vizuāli novērtēt gaisa attīrītājus.