TOP 10 jautājumi par gaisa sausinātājiem

 

1. Kurš gaisa sausinātājs man ir nepieciešams?

Izvēloties sausinātāju, vispirms jāņem vērā lietošanas mērķis (mājas vajadzībām, pagrabstāvā / garāžā, celtniecības darbos, rūpniecībā, baseinā utt.), telpas lielums un mitruma līmenis. Vietnē ORO.lv jūs atradīsit dažādas sausinātāju pielietošanas kategorijas un katram modelim piegādātos pamata tehniskos datus. Meklējot dzīvojamo rajonu sausinātāju, mēs iesakām klusākus sausinātājus, piemēram, WDD80 Wood's. Ja jums ir vēl kādi jautājumi par sausinātāja izvēli, iesakām konsultēties ar ORO.lv speciālistiem. Mūsu kontaktinformāciju varat atrast šīs lapas apakšā.

 

2. Kāds ir parastais mitruma līmenis?

Vairumā gadījumu telpās ieteicams uzturēt relatīvo mitruma līmeni no 40 līdz 60%. Ja jūs nezināt, kāds ir iekštelpu mitruma līmenis, to varat uzzināt, izmantojot mitruma mērītāju. Mūsu piedāvātie mitruma mērītāji ir pieejami šajā saitē. Ja jūs žāvējat gaisu zem komforta līmeņa, tas ir tikai elektrības izšķiešana. Ziemā vairumā gadījumu mitruma līmeņa uzturēšana ir aptuveni 50%, lai novērstu kondensācijas veidošanos uz logiem un sienām, kas parasti parādās lielu temperatūras atšķirību un augsta mitruma līmeņa dēļ. Dažreiz var būt nepieciešams izžūt gaisu līdz 40%.

 

3. Kurā temperatūrā sausinātāji var darboties?

Visu sausinātāju efektivitāte palielinās, paaugstinoties temperatūrai. Gaisa sausinātāju darbināšanai nepieciešamais temperatūras diapazons ir parādīts produktu aprakstos. Higiēnas normas iesaka dzīvojamās istabas temperatūru 18–220C, kas noteikti ir pietiekama lielākajai daļai sadzīves sausinātāju. Dažos gadījumos gaisa sausināšana ir nepieciešama, ja iekštelpu temperatūra nokrītas zem 100C vai pat kļūst negatīva. Mēs varam piedāvāt sausinātājus, kas var efektīvi tikt galā ar lieko mitrumu pat ļoti zemā temperatūrā.

 

4. Kāda ir sausinātāju uzturēšana?

Gaisa sausinātājiem nav nepieciešama apkope, un tiem parasti nav nomaināmu palīgmateriālu. Lielākās daļas sausinātāju uzturēšana aprobežojas ar regulāru aizsargfiltra tīrīšanu, kas savāc putekļus, savārstījumus, matus un citus gaisā esošos daliņas. Ja sausinātājs būs tīrs, tas pagarinās tā kalpošanas laiku.

 

5. Vai gaisa sausinātājs darbojas skaļi?

Sausinātāja trokšņa līmenis galvenokārt ir atkarīgs no tā veida un jaudas. Kompresoru sausinātāji ir skaļāki nekā bez kompresora. Klusākie mājas sausinātāji ir WDD80 Wood's un DD8l Meaco. Izmantojot šos sausinātājus, nav dzirdams troksnis ar zemāko ātrumu.

 

6. Cik elektroenerģijas patērē sausinātājs?

Sausinātāja jauda galvenokārt ir atkarīga no tā efektivitātes un veiktspējas. Jo efektīvāks ir sausinātājs, jo jaudīgāks tas būs, taču darbu veiks mazāk laika. Sadzīves sausinātāju jauda ir no 150 līdz 700 vatiem. Enerģijas patēriņš galvenokārt ir atkarīgs no mitruma daudzuma telpā un no tā, cik ātri tas tiek atjaunots, kas noteiks, cik ilgi ierīcei būs jādarbojas. Daži sadzīves sausinātāji patērē nedaudz vairāk elektrības, bet pūš siltu gaisu un var sildīt telpu.

 

7. Kaip namuose atsiranda perteklinė drėgmė?

Oro drėgmės lygis namuose nuolatos svyruoja. Jį didina tokie kasdieniai veiksniai kaip: maisto gamyba, skalbinių džiovinimas, prausimasis po dušu, gėlių laistymas, kvėpavimas ir kita. Jeigu namuose laikote neuždengtas vandens talpas, pavyzdžiui atvirą akvariumą, tai šie elementai taip pat stipriai didina drėgmės lygį.

 

8. Cik ātri sausinātājs izžāvē telpu?

Ja izvēlaties pareizo sausinātāju, ņemot vērā jūsu telpas lielumu un mitrumu, un telpā nav īpašu augsta mitruma avotu, tad gaisa sausinātājs var samazināt mitruma līmeni dažās dienās vai nedēļās. Pašā lietošanas sākumā mitrinātājam var būt nepieciešams ilgāks laiks, lai savāktu mitrumu, tāpēc telpā esošajam materiālam, mēbelēm, parketam, betonam, drēbēm utt. Būs jānožūst. Kad mitruma līmenis telpā ir stabilizējies, sausinātājs, kurš spēj uzturēt mitruma līmeni, automātiski reaģēs uz mitruma palielināšanos un samazināšanos, to ieslēdzot vai izslēdzot.

 

9. Kā sausinātājs novērš pelējumu?

Sausinātājs novērš pelējumu divos veidos. Pirmkārt, tas izžūst telpu, noņemot mitrumu no materiāliem, kas atrodas telpas iekšpusē, tādējādi novēršot pelējuma veidošanos uz tiem. Otrkārt, saglabājot telpas relatīvo mitrumu zem vai zem ieteiktā relatīvā mitruma līmeņa aptuveni 50%, neļaus veidoties pelējuma sporas. Sēnītes veidošanai ir nepieciešams mitrums gaisā, kā arī ūdens virsmām kondensāta veidā.

 

10. Kur ir labākā vieta gaisa sausinātāja?

Sausinātājs, pirmkārt, galvenokārt jāizmanto telpās, kur gaiss ir mitrākais un kur visbiežāk sastopamas problēmas ar lieko mitrumu. Ja vēlaties izžāvēt vairākas telpas, kas nav atdalītas viena no otras, jums, iespējams, nevajadzēs pārvietot sausinātāju ap telpām, jo pats mitrums dabiski izkliedēsies un gaisa sausinātāja izmantotais ventilators piespiedīs gaisu sajaukties. Protams, sausinātājs vispirms izžāvē gaisu telpā, kur tas tiks uzstadíts.